دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

تمامی فعالیت های که انجام می دهیم که در نهایت منجر به افزار فروش خدمات و محصولات وبسایت می شود را دیچیتال مارکتینگ می گوییم.بصورت علمی یا کتابی، نوعی از مارکتینگ هست که با رسانه های دیجیتال انجام مشود. رسانه های دیجیتال مانند موبایل،سایت، اس ام اس، ایمیل، پوش نوتیفیکیشن،بیلبورد های دیجیتال شهری و …. که در آنها پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبان می رسانیم.

به نقل از وبسایت متمم :

بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیجیتال مارکتر کیست ؟

یک فرد یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ توانایی این را دارد تا در تمامی قسمت ها یا مراحل بازاریابی تخصص داشته باشد و یا به تنهایی همه مراحل را انجام بدهد یا اینکه قسمت ها را مدیریت کند. یک دیجیتال مارکتر طرفا یک وبمستر نمی باشد که مشکلات وبسایت را برطرف کند. یا به اصطلاح سایت را آپ نگهدارد.

در گذشته یک دیجیتال مارکتر فقط دارای یک تخصص عمیق در یک حوزه مانند ایمیل مارکتینگ داشت.اما با تغییرات و گسترش بازاریابی دیجیتالی، یک فرد مارکتر باید حداقل در 10 حوزه دیجیتال مارکتینگ تخصص داشته باشد.

خدمات دیجیتال مارکتینگی که گروه راهکان سئو در شیراز می دهد :

  • سئو و بهینه سازی ویسایت
  • تبلیغات اینترنتی
  • بازاریابی رسانه های اجتماعی
  • ایمیل مارکتینگ