دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

تمامی فعالیت های که انجام می دهیم که در نهایت منجر به افزار فروش خدمات و محصولات وبسایت می شود را دیچیتال مارکتینگ می گوییم.بصورت علمی یا کتابی، نوعی از مارکتینگ هست که با رسانه های دیجیتال انجام مشود. رسانه های دیجیتال مانند موبایل،سایت، اس ام اس، ایمیل، پوش نوتیفیکیشن،بیلبورد های دیجیتال شهری و …. که در آنها پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبان می رسانیم.

به نقل از وبسایت متمم :

بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیجیتال مارکتر کیست ؟

یک فرد یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ توانایی این را دارد تا در تمامی قسمت ها یا مراحل بازاریابی تخصص داشته باشد و یا به تنهایی همه مراحل را انجام بدهد یا اینکه قسمت ها را مدیریت کند. یک دیجیتال مارکتر تنها یک وبمستر نمی باشد که مشکلات وبسایت را برطرف کند. یا به اصطلاح سایت را آپ نگهدارد.

در گذشته یک دیجیتال مارکتر فقط دارای یک تخصص عمیق در یک حوزه مانند ایمیل مارکتینگ داشت.اما با تغییرات و گسترش بازاریابی دیجیتالی، یک فرد مارکتر باید حداقل در 10 حوزه دیجیتال مارکتینگ تخصص داشته باشد.

 

خدمات دیجیتال مارکتینگ که گروه راهکان سئو در شیراز می دهد :

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ تولید و ارائه محتواهایی است که باعث جلب اعتماد مخاطب و خرید از ما می‌شود. منظور از محتوا ویدیوهای کوتاه آموزشی، مقالات، صوت‌ها، عکس‌نوشته‌ها و موارد دیگری هستند که مخاطب ما با مشاهده آن‌ها قانع می‌شود ما قابل‌اعتماد و حرفه‌ای هستیم و به این نتیجه می‌رسد که خرید از ما به‌ نفعش است.

تبلیغات آنلاین (Online Advertising)

برای آنکه افراد زیادی با شما آشنا شوند و  از شما خرید کنند لازم است بر افزایش ترافیک سایت کار کنید. با تبلیغات آنلاین در وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و رسانه‌های اجتماعی افراد جدیدی را به سمت سایت و رسانه‌های خود هدایت می‌کنید. تبلیغات اینترنتی ارزان نیست و اگر در تبلیغات حرفه‌ای نشوید، پول زیادی را از دست خواهید داد.

سئو (Serach Engine Optimization)

منظور از سئو آن است که در محتوا و ساختار سایت تغییراتی ایجاد کنیم تا وقتی مخاطب در گوگل کلیدواژه موردنظر ما را جستجو می‌کند، در اولین نتایج جستجو دیده شویم و بازدیدکنندگان سایت ما بیشتر شوند. البته به جز ایجاد تغییرات در سایت، کاری می‌کنیم سایت‌های دیگر به ما لینک بدهند تا رتبه بهتری کسب کنیم. در این دوره آموزش سئو را به صورت کامل می‌آموزید.

ساخت کمپین آنلاین خودکار  (Online Campaign Automation)

ساختن کمپین و طراحی قیف فروش یکی از مهم‌ترین اجزای دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای است. کمپین سلسله‌ای از عملیات بازاریابی است که باعث جلب اعتماد و افزایش علاقه مخاطب می‌شود. سپس به او پیشنهاد خرید محصولات و خدمات خود را می‌دهیم.

بازاریابی با ایمیل (Email Marketing)

وقتی مخاطب عضو سایت ما شد یا ایمیلش را در اختیار ما قرار داد، ایمیل‌های هوشمندی می‌فرستیم تا ابتدا اعتماد مخاطب به ما جلب شود و در مرحله بعد از ما خرید کند. مهارت‌هایی مثل نوشتن ایمیل‌های اثرگذار، ساخت سیستم ارسال ایمیل‌های خودکار و بررسی نتایج آن بخش‌های مهم ایمیل مارکتینگ هستند.

تبلیغ نویسی (Copywriting)

منظور از تبلیغ نویسی نوشتن متن‌های اثرگذار برای سایت، صفحات محصول و رسانه‌های اجتماعی است تا بازدیدکننده با خواندن آن قانع شود که از ما خرید کند. تبلیغ نویسی آنلاین ترکیبی از مهارت‌های دیجیتال و قانع سازی است که باعث افزایش فروش می‌شود. تبلیغ نویسی اصولی دارد که باید یاد بگیرید.

افزایش نرخ تبدیل سایت (Conversion Rate Optimization)

منظور از «بهینه‌سازی نرخ تبدیل سایت» آن است که با ایجاد تغییراتی در سایت مثل انتخاب رنگ‌ها، جای هرکدام از المان‌هایی مثل دکمه‌ها، جزئیات منو و موارد دیگر باعث افزایش کلیک و فروش شویم. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این موضوع، طراحی و ساده‌سازی فرایند خرید است تا افراد بیشتری به‌راحتی از ما خرید کنند.

تحلیل سایت و بازدیدکننده (Website Analysis)

یکی از مهم‌ترین کارهای دیجیتال مارکتر تحلیل سایت و رفتار بازدیدکنندگان است. ابزارهایی مانند Analytics وجود دارد که شرکت گوگل ارائه کرده و به کمک آن می‌توان تمام جزئیات بازدیدهای سایت و رفتار بازدیدکننده را تحلیل کرد. بدون این تحلیل‌ها نمی‌توانید تصمیمات مناسبی بگیرید.

بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)

بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی شامل جذب افراد به رسانه‌های شما، ایجاد تعهد در آن‌ها برای پی‌گیری مطالب شما و در نهایت ارائه پیشنهادهای فروش به آن‌ها است. البته اغلب بهتر است فرد را از رسانه اجتماعی به سایت بفرستیم و فروش در سایت اتفاق بیفتد.