آموزش ایجاد نوشته در وردپرس

نوشته جدید در وردپرس

خوب دوستان در مقاله آموزش نصب ووکامرس فارسی در کنار هم فروشگاه ساز وردپرس را نصب کردیم و اولین محصولمان را به سایت اضافه کردیم، حالا در این آموزش قصد دارم تا آموزش ارسال نوشته در وردپرس رو باهم بررسی کنیم.داشتن یک سایت پر از محصول خوبه اما وقتی که مشتریان ما با سایت آشنا باشند.اما برای جذب مشتری جدید چکار باید کرد؟

مهمترین قسمت جذب مشتری، مطالب جذاب موجود در سایت شماست به عنوان مثال فرض کنید شما یک سایت فروش اینترنتی کفش اسپرت دارید که پر از دسته بندی های و برند های زیادی هست.آیا تنها اضافه کردن محصولات به این سایت کافیه؟

خیر!! چقدر خوب می شد اگر جایی در وبسایت شما تحت عنوان وبلاگ وجود داشت که مشتری می تونست قبل از اقدام برای خرید به کسب اطلاعات درمورد برند یا محصول مورد نظرش بپردازه، مثلا در این مثال خاص شما می تونید با مقایسه برند ها از نظر کیفیت، قیمت و تنوع نه تنها اطلاعات ارزشمندی به کاربراتون بدید بلکه می تونید در آنها ایجاد اطمینان کنید و کاربری که فقط برای کسب اطلاعات به سایتتون اومده رو به یک خریدار وفادار تبدیل کنید.

در این مقاله ابتدا نحوه ایجاد نوشته جدید رو مورد بررسی قرار می دیم و صفحه نوشته ها رو اینقدر زیر و رو می کنیم تا همه جاش رو فول بشید 🙂

نوشته ها :

منو نوشته های وردپرس

همان طور که مشاهده می کنید در قسمت نوشته ها چهار گزینه وجود دارد:

 • همه نوشته ها : نمایش تمامی نوشته ها
 • افزودن نوشته: ایجاد نوشته جدید
 • دسته ها : ایجاد و مدیریت دسته ها
 • برچسب ها : ایجاد و مدیریت برچسب ها

افزودن نوشته جدید :

بعد از  کلیک بر روی “افزودن نوشته” وارد صفحه ی جدیدی می شویم که دارای اجزای مختلفی می باشد که هر کدوم رو اختصاصی بررسی می کنیم:

افزودن عنوان به نوشته در وردپرس :

افزودن عنوان به نوشته در وردپرس

همانطور که در عکس مشاهده می کنید، عنوان مقاله را باید در این قسمت وارد کنید. از این قسمت ساده رد نشوید!! عنوان مقاله را طوری انتخاب کنید که جذاب باشد و کلیت موضوع مقاله را در بر گیرد.همچنین در نظر داشته باشید عنوانی که انتخاب می کنید، همان عنوانیست که در گوگل نشان داده می شود.

جعبه ابزار ویرایشگر وردپرس :

edittor

جعبه ابزار وردپرس، متن شما را خاص می کند!

 • در قسمت نارنجی رنگ دکمه “افزودن پرونده چندرسانه ای” وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تصاویر و ویدیو های خود را به متن اضافه کنید.
 • قسمتی که با رنگ قرمز مشخص شده شامل ابزار هایی برای ویرایش متن مقاله می باشد.با استفاده از این ابزار ها می توانید نوشته خود را جادویی کنید!! مثلا سایز نوشته را تغییر دهید، راست چین یا چپ چین بودن را مشخص کنید، رنگ نوشته را تغییر دهید و …
 • اگر احساس می کنید صفحه شلوغ است و نمی توانید تمرکز لازم برای نوشتن مقاله را داشته باشید، با انتخاب قسمت سبز رنگ به حالت نوشتن بدون مزاحم وارد می شود که باعث می شود صفحات اضافی پنهان و فقط صفحه ویرایشگر، نمایش داده بشود.
 • و در نهایت در قسمت سبز رنگ می توانید دو حالت نوشتن را انتخاب کنید:
 1. دیداری : که این حالت همان استفاده از ویرایشگر وردپرس می باشد
 2. متن : با انتخاب این حالت می توانید از کد های html در متن خود استفاده کنید و همچنین تگ هایی که ویرایشگر وردپرس تولید می کند ازینجا قابل مشاهده می باشند

و در انتها در قسمت پایین جعبه ابزار، محلی برای وارد کردن متن شما وجود دارد

انتشار عادی و زمان بندی شده نوشته در وردپرس :

انتشار زمان بندی شده در وردپرس

این جعبه شاید خیلی کوچک به نظر برسه، اما باید خیلی مواظبش باشید!!

شاید بگید ای بابا این که با جعبه ما فرق داره.باید بگم که درست میگید با توجه به افزونه هایی که ما نصب کردیم، ممکنه شما در سایتتون بعضی از این ویژگی هارو نداشته باشید اما بریم سراغ ویژگی هایی که در تمامی سایت های وردپرسی مشترک هستند:

 • ذخیره پیش نویس : تاحالا شده یه مقاله رو تا وسطش بنویسید حوصلتون سر بره یا اینکه نخواید فعلا منتشرش کنید؟ این دقیقا کاریه که این دکمه میکنه، مقالتون رو ذخیره میکنه اما اون رو به کاربر نشون نمیده
 • پیش نمایش : با زدن این دکمه قبل از انتشار مقاله می تونید ببینید که کاربرها مقالتون رو چطوری می بینند
 • انتشار : با زدن این دکمه، مقاله منتشر شده و در دسترس کاربرها قرار می گیرد
 • انتقال به زباله دان : با کلیک بر روی این گزینه مقاله حذف شده و به زباله دان انتقال می یابد

یکی از قابلیت های جذاب وردپرس، زمان بندی پست برای انتشار مطلب می باشد.برای انجام این کار کافیه در قسمت “انتشار فوری” ویرایش را بزنید و تاریخ مورد نظر را وارد کتید و بقیش رو بسپارید به وردپرس!

انتخاب دسته بندی در وردپرس :

افزودن نوشته به دسته بندی

در این جعبه می تونید نوشته جدیدتون رو به دسته بندی دلخواه خودتون اضافه کنید.کافیه باکس کنار اون دسته بندی رو کلیک کنید تا دسته بندی برای نوشته انتخاب شود.در صورت که تمایل دارید دسته جدید ایجاد کنید، کافیه روی “افزودن دسته تازه” کلیک کنید و اسم دسته رو وارد کنید.

انتخاب برچسب در وردپرس :

tag

برای انتخاب برچسب برای نوشته، کافیه در باکس برچسب ها، برچسب موردنظرتون رو بنویسید و دکمه افزودن یا کلمه اینتر را بزنید.نکته خیلی مهم این است که تعداد برچسب هارا محدود انتخاب کنید، چون انتخاب برچسب بیش از حد باعث ایجاد zombie page (صفحات بی ارزش) می شود.که امتیاز منفی برای سئو شما دارد.

افزودن تصویر شاخص در وردپرس :

افزودن تصویر شاخص در وردپرس

همواره انتخاب یک تصویر جذاب برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران مورد توجه بوده است.برای انتخاب تصویر کافیست لینک “قرار دادن به عنوان تصویر شاخص” را انتخاب کنید و در صفحه جدید عکستون را آپلود یا از عکس های قبلی استفاده کنید

انتخاب آدرس دلخواه نوشته جدید در وردپرس :

url

برای انتخاب آدرس دلخواه برای نوشته جدید می توانید از قسمت نامک اقدام کنید.نامک شما باید کوتاه، معنادار و مرتبط با موضوع مقاله باشد.اگر قسمت نامک رو نمی بینید روی گزینه تنظیمات صفحه که در بالا و در کنار راهنما قرار دارد کلیک کنید و تیک نامک را بزنید تا این قسمت فعال شود.

تغییر نویسنده نوشته در وردپرس :

تغییر نویسنده در وردپرس

در این قسمت می تونید نویسنده نوشته را عوض کنید.کافیه در باکس نویسنده، نویسنده مورد نظرتون رو انتخاب کنید.این نام در صفحه مقاله نشان داده می شود.اگر این باکس رو مشاهده نمی کنید از قسمت تنظیمات صفحه آن را اضافه کنید.

ویرایش نوشته در وردپرس:

برای ویرایش نوشته هاتون از مسیر نوشته ها > همه نوشته ها اقدانم کنید.در این صفحه تمامی نوشته هاتون رو می تونید مشاهده کنید.وقتی نشانگر موس رو روی یه نوشته می برید با عکس زیر مواجه می شوید:

edite
 • ویرایش : با انتخاب این گزینه وارد همان صفحه افزودن نوشته جدید می شوید و هرچیزی را که بخواهید می تونید عوض کنید
 • زباله دان : با انتخاب این گزینه نوشته از حالت انتشار خارج می شود.و به زباله دان انتقال می یابد
 • پیش نمایش : با زدن این دکمه می توانید مقاله را در سایت مشاهده کنید
 • ویرایش سریع : همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید در این قسمت می تونید بدون وارد شدن به صفحه ویرایش، تغییراتی از جمله: تغییر عنوان،تغییر نامک، ویرایش برچسب و دسته بندی، تغییر نویسنده و …. را انجام بدید
ویرایش سریع در وردپرس

حالا که چی؟!

خوب دوستان این همه حرف زدم امیدوارم که تونسته باشم مطلب رو به خوبی انتقال داده باشم.دقت کنید که هر تغییری ایجاد می کنید مثلا: تغییر عنوان، تغییر متن یا عکس اعمال نمیشه مگر اینکه دکمه انتشار رو بزنید.اگر سوالی براتون پیش اومد خیلی خوشحال میشم زیر همین پست کامنت بزارید تا در سریع ترین زمان پاسخگو باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ چت با ما